top of page

Церумінозний отит

Якщо ваш улюбленець постійно трясе головою, хвилююче реагує на ваші дотики в районі  вух та голови, можливо в нього вже перші ознаки отиту.

 

ЦЕРУМІНОЗНИЙ ОТИТ - запалення залозистих структур слухового проходу з подальшою надмірною епідермальною проліферацією, що призводить до звуження  зовнішнього слухового проходу.

 

В нормальній флорі вух існують різні мікроорганізми, але при надмірному виробленні серуміну церумінозними залозами утворюється  сприятливе середовище для надмірного росту вторинних бактерій та дріжджів.

 

Через обвислі вуха у деяких порід  порушується дренаж та відсутня циркуляція повітря. Через це, в слуховому проході  церумінозні та сальні залози стають хронічним подразненням, що призводить до кістозного  розширення церумінозних залоз, гіперплазії сальних залоз.

 

В залежності від стану захворювання використовується медикаментозне лікування та хірургічне.

Коли гіперплазія не реагує на лікування , відбувається затвердіння слухового проходу. В такому випадку  необхідне хірургічне втручання. Успіхом хірургічного втручання  є виявлення та лікування основних інфекцій.

 

КЛІНІЧНІ ОЗНАКИ

Клінічні ознаки бувають легкими або хронічними з вторинними бактеріальними інфекціями, які ускладнюють первинну проблему.

Вуха часто мають неприємний запах, може спостерігатися епідермальна гіпертензія  слухового проходу та вушної раковини.

 

Існують випадки, коли потрібна біопсія - для диференціації хронічної епідермальної гіперплазії з хронічним церумінозним отитом від пухлин церумінозних залоз.

Вторинні бактеріальні інфекції та інфекції Malassezia реагують, коли основну причину лікувати належним чином. При відсутності відповіді , оцінка повинна складатися на основі бактеріального та грибкового  посіву та тестуванні на чутливість.

 

Причин виникнення захворювання багато.Кожен стан церумінозного отиту супроводжується різними дерматологічними та системними  проявами.

Також він може бути наслідком спадкового або набутого дефекту зроговіння.

bottom of page