top of page

Новоутворення носової порожнини у котів і собак

Найчастіше дані новоутворення виявляються у тварин з доліхоцефалічною (подовженою) формою черепа. Основними факторами до виникнення можна віднести будову черепа, хронічні захворювання носової порожнини, вдихання хімічних речовин (типу тютюнового диму).

IMG_20201104_113140_1.jpg
IMG_0140[1].JPG

Основні симптоми при патологіях носової порожнини:


-Втрата нюху
-Розчесування лапами носа
-Серозні, гнійні або кров'янисті виділення
-Носові кровотечі
-Чхання
-Ускладнене або свистяче дихання носом
-Деформація кісток черепа

Ранні стадії патологічного процесу у більшості тварин супроводжуються спорадичними симптомами. Іншими словами вони можуть то виявлятися, то зникати. При цьому хвороба не припиняє прогресувати.

Співвідношення виявлення злоякісних і доброякісних пухлин 10/1.

       

 Діагностика 

 Проблема постановки діагнозу в невірній концепції і послідовності діагностики.
Спроби симптоматично вирішити проблему закапуванням крапель, застосування антибіотиків, стероїдних або антигістамінних засобів тільки відкладають своєчасне хірургічне лікування на 3-6 міс.
Початковим методом діагностики, що дозволяє оцінити стан слизової, виявити осередок, попередньо поставити етіологію процесу можна за допомогою риноскопії і відбору матеріалу для біопсії уражених тканин.

 

 

В ході ендоскопічного дослідження оцінюється локалізація, колір і консистенція, ступінь ураження. Риноскопія з безпосередньо біопсією змінених тканин - найбільш точний метод, щоб відібрати пробу для гістологічного дослідження.

Рентген визначає асиметрію, щільність кісткової тканини, ознаки лізису і затемнення в носових, лобових пазухах. Часто, при виконанні тільки рентгенографії, новоутворення залишаються непоміченими.

 

При неможливості визначити межі утворення, вдаються до додаткових методів діагностики: КТ або МРТ, що вважаються золотим стандартом для планування подальших заходів ринотоміі, хіміотерапії або радіотерапії.

IMG_20201104_114656.jpg
IMG_20201104_114704.jpg
bottom of page